Yhdistyksen tunnustuspalkinto Humppilan Maa- ja kotitalousnaisille

1 min lukuaika

Uutinen

Aktiivinen toiminta palkittu

V ab471

Maa- ja kotitalousnaisten Keskus ry:n hallitus myöntää vuosittain tunnustuspalkinnon aktiivisesta toiminnasta. Palkinto myönnetään kahtena vuotena peräkkäin yhdistykselle ja kolmantena vuonna piirikeskukselle.

Tänä vuonna palkinto myönnettiin Etelä-Suomen Maa- ja kotitalousnaisten piirikeskuksen alueen yhdistykselle Humppilan Maa- ja kotitalousnaisille.

Humppilan Maa- ja kotitalousnaiset on erittäin aktiivinen ja motivoitunut yhdistys, joka näkyy ja kuuluu Humppilan kunnassa. Yhdistys tarjoaa eri-ikäisille kuntalaisille aktiivista ja monipuolista toimintaa ympäri vuoden. Lisäksi yhdistys esimerkillisellä tavalla jalkauttaa valtakunnallisen järjestön toimintaa omalla alueellaan.

Palkintoa olivat vastaanottamassa Maa- ja kotitalousnaisten Keskus ry:n varsinaisessa kokouksessa 22.11.2018 Helsingissä yhdistyksen puheenjohtaja Kati Tiilikkala ja sihteeri Marjo Kiviniemi.