Asiantuntijat

MKN:ssä toimii maa- ja kotitalouden, maaseudun yritystoiminnan sekä maisemapalveluiden asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Heini iinatti
Heini Iinatti

Toiminnanjohtaja

MKN Oulu
heini.iinatti@maajakotitalousnaiset.fi
040 555 1674
Anna kari
Anna Kari

Ruoka-asiantuntija

MKN Länsi-Suomi
anna.kari@maajakotitalousnaiset.fi
050 555 8440
Essi keranen
Essi Keränen

Ruoka- ja elintarvikeasiantuntija

MKN Oulu
essi.keranen@maajakotitalousnaiset.fi
041 730 9058
Eeva liisa kivimaki
Eeva-Liisa Kivimäki

Toiminnanjohtaja, elintarvike- ja yritysasiantuntija

MKN Keski-Suomi
eeva-liisa.kivimaki@maajakotitalousnaiset.fi
040 576 8740
Kunnaala jenni
Jenni Kunnaala

Toiminnanjohtaja, järjestöpäällikkö, asiantuntija, ruokapalvelut

MKN Etelä-Suomi
jenni.kunnaala@maajakotitalousnaiset.fi
040 528 8610
48rgb
Janita Kylänpää

Matkailu- ja ruoka-asiantuntija

MKN Länsi-Suomi
janita.kylanpaa@maajakotitalousnaiset.fi
050 66471
Henna netti
Henna Kyyrä

Ruoka- ja yritysasiantuntija

MKN Länsi-Suomi
henna.kyyra@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 0583
Tuula lehtonen kuva
Tuula Lehtonen

Toimituspäällikkö, Koti ja maaseutu -lehti

Maa- ja kotitalousnaisten Keskus ry
tuula.lehtonen@maajakotitalousnaiset.fi
043 827 3405
Malin suvi
Suvi Malin

Asiantuntija, ruokapalvelut

MKN Etelä-Suomi
suvi.malin@maajakotitalousnaiset.fi
0400 682 334
Kaisa myllykangas
Kaisa Myllykangas

Ruoka-asiantuntija

MKN Oulu
kaisa.myllykangas@maajakotitalousnaiset.fi
0400 399 865
51rgb
Mari Mäenpää

Ruoka- ja yritysasiantuntija

MKN Länsi-Suomi
mari.maenpaa@maajakotitalousnaiset.fi
050 603 69
Satu nokkonen netti
Satu Nokkonen

Asiantuntija, ruokapalvelut

MKN Etelä-Suomi
satu.nokkonen@maajakotitalousnaiset.fi
040 574 9337
Marjatta
Marjatta Pikkarainen

Toiminnanjohtaja

MKN Itä-Suomi
marjatta.pikkarainen@maajakotitalousnaiset.fi
044 320 1585
Mirja pummila
Mirja Pummila

Elintarvike- ja yritysasiantuntija

MKN Keski-Suomi
mirja.pummila@maajakotitalousnaiset.fi
0400 932 054
Rissanen katja 2
Katja Rissanen

Ruoka- ja järjestöasiantuntija

MKN Etelä-Savo
katja.rissanen@maajakotitalousnaiset.fi
041 730 3397
Sari Uoti uusi netti
Sari Uoti

Toiminnanjohtaja Länsi-Suomen maa- ja kotitalousnaiset

MKN Länsi-Suomi
sari.uoti@proagria.fi
050 552 1626
Kirsi varila
Kirsi Varila

Toiminnanjohtaja, Maa- ja kotitalousnaiset

MKN Etelä-Pohjanmaa, MKN Keski-Pohjanmaa
kirsi.varila@maajakotitalousnaiset.fi
040 1964 434
MKNK Helena Velin kasvis eniten rajattu
Helena Velin

Järjestöpäällikkö

Maa- ja kotitalousnaisten Keskus ry
helena.velin@maajakotitalousnaiset.fi
040 527 1579
Veteli hannele
Hannele Veteli

Asiantuntija, ruokapalvelut

MKN Etelä-Suomi
hannele.veteli@maajakotitalousnaiset.fi
040 709 2492
Christell Åström
Christell Åström

Toiminnanjohtaja

Maa- ja kotitalousnaisten Keskus ry
christell.astrom@maajakotitalousnaiset.fi
041 730 9115