Asiantuntijat

MKN:ssä toimii maa- ja kotitalouden, maaseudun yritystoiminnan sekä maisemapalveluiden asiantuntijoita.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Poista suodattimet
Anu
Anu Ainasoja

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

MKN Keski-Pohjanmaa
anu.ainasoja@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 4284
25rgb
Katri Eriksson

Maiseman- ja luonnonhoidon asiantuntija, NEUVO ympäristöasiantuntija (vanhempainvapaalla)

MKN Länsi-Suomi
katri.eriksson@proagria.fi
050 664 74
Kalle hellstrom 0
Kalle Hellström

Maiseman- ja luonnonhoidon asiantuntija

MKN Oulu
kalle.hellstrom@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 5253
Soila hiltunen 0
Soila Hiltunen

Elintarvike- ja yritysasiantuntija

MKN Oulu
soila.hiltunen@maajakotitalousnaiset.fi
0400 182 584
Img 2078 002 2
Auli Hirvonen

Maisema- ja luonnonhoidon asiantuntija, NEUVO ympäristöasiantuntija, LumoTAITO- hankkeen projektipäällikkö

MKN Etelä-Suomi
auli.hirvonen@maajakotitalousnaiset.fi
0400 864 494
Soili Hypen
Soili Hypén

Yritysasiantuntija MKN

MKN Itä-Suomi
soili.hypen@maajakotitalousnaiset.fi
0407764290
2014 web 4893
Päivi Jokinen

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

MKN Itä-Suomi
paivi.jokinen@maajakotitalousnaiset.fi
0403012409
Anna kari
Anna Kari

Ruoka-asiantuntija

MKN Länsi-Suomi
anna.kari@maajakotitalousnaiset.fi
050 555 8440
Essi keranen
Essi Keränen

Ruoka- ja elintarvikeasiantuntija

MKN Oulu
essi.keranen@maajakotitalousnaiset.fi
041 730 9058
Eeva liisa kivimaki
Eeva-Liisa Kivimäki

Toiminnanjohtaja, elintarvike- ja yritysasiantuntija

MKN Keski-Suomi
eeva-liisa.kivimaki@maajakotitalousnaiset.fi
040 576 8740
Koski katriina
Katriina Koski

Maisema-asiantuntija, NEUVO ympäristöasiantuntija

MKN Etelä-Suomi
katriina.koski@maajakotitalousnaiset.fi
040 148 8220
Koskinen kukka netti 0
Kukka Koskinen

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

MKN Itä-Suomi
kukka.koskinen@maajakotitalousnaiset.fi
0400571643
48rgb
Janita Kylänpää

Matkailu- ja ruoka-asiantuntija

MKN Länsi-Suomi
janita.kylanpaa@maajakotitalousnaiset.fi
050 66471
Leena LK
Leena Lahdenvesi-Korhonen

Kehitysjohtaja, maaseutumaisema ja luonnonhoito

Maa- ja kotitalousnaisten Keskus ry
leena.lahdenvesi-korhonen@maajakotitalousnaiset.fi
040 523 5133
Taimi mahosenaho 0
Taimi Mahosenaho

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

MKN Oulu
taimi.mahosenaho@maajakotitalousnaiset.fi
040 551 7807
51rgb
Mari Mäenpää

Ruoka- ja yritysasiantuntija

MKN Länsi-Suomi
mari.maenpaa@maajakotitalousnaiset.fi
050 603 69
Tuuli makinen kainuu netti
Tuuli Mäkinen

Ympäristöasiantuntija, MKN maisemapalvelut

MKN Itä-Suomi
tuuli.makinen@maajakotitalousnaiset.fi
0438272308
Img 0712 r l pettersson fhs
Riitta-Liisa Pettersson

Maisemasuunnittelija, NEUVO 2020 ympäristöasiantuntija

riitta.pettersson@fhs.fi
040 593 86 91
Puhakka jaana net
Jaana Puhakka

Yritysasiantuntija MKN

MKN Itä-Suomi
jaana.puhakka@maajakotitalousnaiset.fi
0403012468
Mirja pummila
Mirja Pummila

Elintarvike- ja yritysasiantuntija

MKN Keski-Suomi
mirja.pummila@maajakotitalousnaiset.fi
0400 932 054
Img 0832 2
Laura Puolamäki

Maisema-asiantuntija; Landscape specialist; NEUVO 2020 asiantuntija ympäristö, maatilan nykyaikaistaminen ja kilpailukyvyn parantaminen

MKN Etelä-Suomi
laura.puolamaki@proagria.fi
040 544 4899
Riina rahkila 0
Riina Rahkila

Projektipäällikkö

MKN Oulu
riina.rahkila@maajakotitalousnaiset.fi
045 6578 717
Rinnekari johanna 2014 4922
Johanna Rinnekari

Yritysasiantuntija

MKN Itä-Suomi
johanna.rinnekari@maajakotitalousnaiset.fi
0403012441
Saara rajattu
Saara Ryhänen

Maisema- ja ympäristöasiantuntija MKN Maisemapalvelut, NEUVO-ympäristöneuvoja, Vespaikka-hankevastaava

MKN Etelä-Savo
saara.ryhanen@maajakotitalousnaiset.fi
040 486 8237
Raisanen ainomaria w
Ainomaria Räisänen

Kasvintuotannon asiantuntija

MKN Etelä-Savo
ainomaria.raisanen@proagria.fi
050 440 6524
Paulasalonen talvi2020 0
Paula Salonen

Maiseman- ja luonnonhoidon asiantuntija, Projektipäällikkö, Ilmastonmuutokseen varautuva viljelijä -hanke

MKN Keski-Suomi
paula.salonen@maajakotitalousnaiset.fi
043 824 9641
Maarit satomaa 0
Maarit Satomaa

Maisema- ja ympäristöasiantuntija

MKN Oulu
maarit.satomaa@maajakotitalousnaiset.fi
040 566 7924
Maisemasuunittelija Marika Turpeisella on laaja kokemus erilaisten pihojen suunnittelusta. Seinäjoen asuntomessualueella useampi piha oli hänen käsialaa.
Marika Turpeinen

maisemasuunnittelija

MKN Etelä-Pohjanmaa
marika.turpeinen@maajakotitalousnaiset.fi
043 825 2410