Yhdistyskirje 1/2021

1 min lukuaika

Yhdistyskirje

Kevään 2021 yhdistyskirje vuoden 2021 toimintaa varten

yhdistyskirjeen 1_21 kansikuvan yläosa
Kevään 2021 yhdistyskirjeestä löydät ideoita ja vinkkejä Maa- ja kotitalousnaisten yhdistyksille vuoden 2021 toimintaa varten. Muistetaan kuitenkin koronasta annetut ohjeet ja viranomaismääräykset.

Yhdistysrekisteri kannattaa ottaa käyttöön
Niitä yhdistyksiä joiden jäseniä yhteystietoineen ei ole vielä ilmoitettu ProAgria Keskusten ja Maa- ja kotitalousnaisten piirikeskusten valtakunnalliseen jäsenrekisteriin, kannattaa tehdä se mahdollisimman pian. Samassa yhteydessä kannattaa rekisterin käyttö ottaa myös avuksi oman yhdistyksen toimintaan. Se on järjestön tarjoama palvelu. Jäsenmäärillä on merkitystä mm. järjestöjen rahoituksiin.
Pitäkää huolta yhdistyksissä, että jäsenet ilmoittavat sähköpostiosoitteensa jäsenrekisteriin päivitettäväksi ensisijaisesti yhdistyksen rekisterinhoitajalle tai alueen keskukseen/piirikeskukseen, ellei yhdistyksellä ole rekisterinhoitajaa.

Lue Maa- ja kotitalousnaisten vuoden 2021 ensimmäinen yhdistyskirje alta

Yhdistyskirje on pdf-muodossa.

MKN_Yhdistyskirje1/2021
lapset kedolla